sofa rozkladana

W aranżacji salonowej nie może zabraknąć miejsca na praktyczny mebel do siedzenia, który pozwoli na jednoczesne użytkowanie przez kilka osób. Do najbardziej klasycznych rozwiązań należą oczywiście sofy oraz narożniki. Jaką sofę wybrać i dlaczego sofę rozkładaną? Tak naprawdę meble te nie różnią się wizualnie od tradycyjnych mebli z tej kategorii. Różnice tworzy mechanizm, który sprawia, że sofa nabiera nowych funkcjonalności.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zorganizować dodatkową przestrzeń do spania dla swoich bliskich lub znajomych to sofa rozkładana wybawi Cię z opresji. To nie tylko estetyczny mebel do użytku codziennego, jak i szerokie siedzisko. To również dodatkowe łóżko, które powstaje po rozłożeniu sofy. Dzięki temu zwiększa to przestrzeń do spania w każdym domu lub mieszkaniu.

Idealna do kawalerki

Sofy rozkładane należą do estetycznych, uniwersalnych oraz bardzo funkcjonalnych mebli. Powierzchnią nie różnią się od tradycyjnych sof niczym, dlatego świetnie sprawdzą się nawet w przestrzeniach o mniejszym metrażu. Właśnie dlatego są idealnym meblem do kawalerki, gdzie nie można pozwolić sobie na jednoczesną aranżację salonu i sypialni. Sofa wybawi nas od tego problemu. W trakcie dnia używajmy jej jako funkcjonalnego mebla do siedzenia, a na noc stwórzmy z niej komfortowe i przestronne miejsce do spania.

Oczywiście nie należy uzależniać wykorzystania tego rozwiązania od metrażu mieszkania. Tak naprawdę sofy rozkładane świetnie sprawdzą się w przestrzeniach o różnej wielkości, w tym takich, które cechują się dużą przestrzenią użytkową. Wszystko dzięki estetycznemu wykonaniu, dużej funkcjonalności i tradycyjnemu rozwiązaniu. Dlatego nie bójmy się używania tego rodzaju mebli w przestrzeni domowej i dużych salonach.

Komfortowe rozwiązanie

Sofy rozkładane to nie tylko funkcjonalność, ale również wysoki komfort użytkowania. Z pozoru prosty mebel dodaje charakteru przestrzeniom, w których jest użytkowany. Jednocześnie zapewnia komfort użytkowania, nawet biorąc pod uwagę różne funkcje, które spełnia. Na sofie możemy oddać się relaksowi, zagłębić się w naszą ulubioną lekturę lub skupić się na projekcji ciekawego filmu.

Ale to nie wszystko! W ciągu kilku ruchów i niespełna minuty wygodną sofę możemy zmienić w wygodne i przestronne łóżko. Dzięki temu jeden mebel, jedna zajmowana powierzchnia, spełni kilka z naszych potrzeb, których zaspokajanie należy do podstawowych czynności naszego życia. Komfortowy sen sprawi, że wstaniemy zrelaksowani, wypoczęci i gotowi do działania. Krótka chwila i z łóżka ponownie stwarzamy funkcjonalny mebel do siedzenia, na którym możemy spędzać czas w większym gronie. To naprawdę dobra opcja.