Wybór metody ogrzewania domu wpływa nie tylko na komfort lokatorów, ale również na koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Wielu Polaków decyduje się na montaż instalacji zbiornikowej. Dlaczego gaz płynny to strzał w dziesiątkę? Oto kilka przesłanek przemawiających na jego korzyść.
Czysto i ekologicznie
Obecnie ogrzewanie domu powinno być nie tylko efektywne, ale także przyjazne dla naturalnego środowiska. Ogrzewanie gazem płynnym idealnie wpisuje się w proekologiczne trendy. Jest to czyste paliwo, które spala się praktycznie w stu procentach. W procesie tym nie powstają żadne szkodliwe substancje, jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania węglowego. Nie wytwarzają się też pyły i osady, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać całą instalację i kocioł grzewczy w należytym stanie.
Bezobsługowe instalacje
Jak podkreślają klienci firmy Amerigas, jedną z największych zalet ogrzewania domu gazem płynnym jest to, że instalacja zbiornikowa jest w zasadzie bezobsługowa. Jej montażem i konserwacją zajmuje się dostawca paliwa, z którym użytkownik ma podpisaną umowę. Użytkownik musi ustawić jedynie takie parametry kotła grzewczego, jakie mu odpowiadają. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów należy natychmiast skontaktować się z dystrybutorem gazu i poinformować go o zaistniałej sytuacji.
Wydajność i efektywność
Dobrej jakości gaz płynny jest niezwykle wydajnym paliwem. Zawartość jednego zbiornika wystarcza nie tylko do ogrzania pomieszczeń, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń takich jak kuchenka czy grill. Gaz płynny jest wysokokalorycznym paliwem – jego kaloryczność jest kilkukrotnie większa niż kaloryczność wielu paliw stałych. To właśnie sprawia, że zawartość zbiornika starcza na długo – napełnia się go średnio dwa razy w roku, co też jest obowiązkiem dostawcy,
Atrakcyjne ceny
Mówiąc o zaletach gazu płynnego, nie da się nie wspomnieć o aspekcie finansowym. Ceny gazu płynnego nie są odgórnie regulowane, co daje użytkownikom większy wybór w zakresie ofert.