Nadmierna potliwość, rąk, pach, jak i stóp (tzw. hiperhydroza) to powszechnie występujący problem, którego doświadczają kobiety oraz mężczyźni z różnych grup wiekowych. Może dotyczyć nawet do 3% populacji. Również zmagasz się z tą uciążliwą przypadłością i szukasz profesjonalnej pomocy? Sprawdź, jaka jest cena leczenia nadpotliwości, zanim skonsultujesz się ze specjalistą.
Leczenie nadpotliwości – jaka jest cena zabiegu?
Hiperhydroza często prowadzi do obniżonej samooceny, unikania kontaktów towarzyskich i pogorszenia nastroju. Zastanawiasz się, czy zabieg leczenia nadmiernej potliwości jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Leczenie nadpotliwości to procedura z zakresu medycyny estetycznej, która kosztuje około 1800 złotych za jeden zabieg. Wiedz jednak, że wiele klinik oferuje możliwość dogodnego rozłożenia płatności na raty, co czyni zabieg bardziej przystępnym. Na czym polega ta metoda? Lekarz ostrzykuje problematyczne partie ciała specjalnym preparatem. Seria iniekcji blokuje działanie nerwów dochodzących do gruczołów wydzielniczych. Czy leczenie nadpotliwości boli? Wcześniejsze zastosowanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu/maści sprawia, że zabieg nie jest bolesny dla pacjenta. Ile trwa procedura? Od kilkunastu do 60 minut.
Zabiegi leczenia nadpotliwości możesz przeprowadzić m.in. w Klinice Arte Derm w Warszawie
Nadpotliwość – skąd się bierze?
Skoro znasz już orientacyjne koszty leczenia nadpotliwości, warto wyjaśnić, jakie czynniki mogą powodować rozwój hiperhydrozy. Pocenie się to naturalny i fizjologiczny stan, dzięki któremu człowiek może prawidłowo funkcjonować (pot schładza ciało i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu). Jednak w niektórych przypadkach praca gruczołów potowych jest upośledzona i wydzielają one nadmierną ilość potu w stosunku do aktualnych potrzeb organizmu. W takiej sytuacji nawet najskuteczniejszy dezodorant i antyperspirant nie są w stanie Ci pomóc. Co jest więc przyczyną wystąpienia hiperhydrozy? Nadmierna potliwość może być spowodowana m.in.:
- chorobami układu nerwowego,
- chorobami nowotworowymi (chłoniaki),
- zaburzeniami hormonalnymi,
- nadmiernym stresem,
- menopauzą,
- nadwaga i otyłość,
- przyjmowanie niektórych leków.
W niektórych przypadkach źródłem nadpotliwości jest stosowanie pewnych leków, a także infekcje z wysoką gorączką. Oczywiście nie zawsze lekarze są w stanie ustalić przyczynę hiperhydrozy. Jednak bez względu na jej źródło, nie możesz bagatelizować tej przypadłości. Rozwiązaniem problemu może okazać się współczesna medycyna estetyczna i ostrzykiwanie miejsc objętych hiperhydrozą certyfikowanym preparatem. Na skutek działania środka przewodnictwo nerwowe zostaje na jakiś czas przerwane. Jak długo możesz cieszyć się zmniejszonym wydzielaniem potu w problematycznym rejonie? Trwałość zabiegu zależy od indywidualnego przypadku, zwykle jest to 6-8 miesięcy. Dla podtrzymania rezultatów rekomendujemy wykonanie tzw. zabiegu przypominającego po kilku miesiącach.
Leczenie nadmiernej potliwości – czynniki wykluczające
Do głównych przeciwwskazań wykluczających możliwość poddania się leczeniu nadpotliwości specjalnym preparatem należy m.in.:
- ciąża i laktacja,
- zaburzenia nerwowo-mięśniowe,
- miejscowe infekcje skóry,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- antybiotykoterapia,
- przyjmowanie niektórych leków,
- zaburzenia krzepliwości krwi.
Wszystkie potencjalne czynniki wykluczające są omawiane podczas pierwszej wizyty kwalifikującego do terapii.
Umów się na wstępną konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Nasi przyjaźni i doświadczeni specjaliści Kliniki Arte Derm w Warszawie chętnie udzielą Ci szczegółów na temat laseroterapii i ułożą optymalny plan kuracji.