Hortensja bukietowa magical candle

Ciekawą odmianą bukietową jest hortensja Candle. To całkowita nowość na naszym rynku. Charakteryzuje się wielkimi kwiatami, a kwitnie od lipca do października. Jej kwiaty dochodzą aż do trzydziestu centymetrów. Na początku są zielono-białe, a następnie przekształcają się w różowy kolor.

hortensja magical candle kwiat

Hortensja bukietowa Magical Candle – charakterystyka krzewu

Bylina, jaką jest hortensja bukietowa Magical Candle, to nowa odmiana, która podobnie jak Tamaryszek francuski posiada niezwykle duży kwiatostan. Prawie dziesięć lat temu zachwyciła gremium konkursowe Dwudziestej Międzynarodowej Wystawy “Zieleń to Życie” w Warszawie, które przyznało jej srebrny medal. Wśród innych kwiatów wyróżnia się tym, że jej zielone liście są oplecione sztywnymi pędami, a pod koniec miesiąca lipca wznoszą się na nich stożkowate kwiatostany z przepięknymi kwiatami w kolorze kremowym oraz jasnozielonym.

Sam krzew Magical Candle Hortensja rośnie do wysokości półtora metra i jest na tyle wąski, że zmieści się na wąskiej rabacie. Gdzie dobrze rosną? Przede wszystkim na żyznych i umiarkowanie wilgotnych podłożach. Najlepiej, aby gleba była lekko kwaśna, z dodatkiem kompostu i torfu. Podczas wybierania miejsca dla tej hortensji, warto uwzględnić fakt, że hortensja bukietowa Candle lubi jasne, słoneczne, a zarazem subtelnie zacienione miejsca. Aby cieszyć się pięknymi kwiatostanami, warto się natrudzić, aby wyszukać odpowiednie dla niej miejsce.

Podlewanie powinno być obfite, a nawożenie musi być wykonywane przy użyciu preparatów zakwaszających. Wiosną warto dorzucić siarczan potasu. W momencie kończącego się lata, gdy zbliża się zima, nie trzeba kwiatu zabezpieczać. Ewentualnie można usypać niewielkie kopce z kory, które ochronią krzew przed zimnem.

hortensja magical candle uprawa

Uprawa i pielęgnacja hortensji bukietowej

Sama hortensja Magical Candle uprawa nie jest trudna. Jest to roślina dość odporna na choroby i wszelkiego rodzaju szkodniki. To bardzo istotne, szczególnie dla prowadzenia ekologicznego ogrodu, gdzie nie używa się żadnych środków chemicznych do ochrony roślin. Co trzeba więc robić, aby cieszyć się ładnym wyglądem kwiatów? Przede wszystkim, co roku przycinać gałęzie.

Nowe kwiatostany pojawiają się tylko na pędach tegorocznych. Jeśli chcemy osiągnąć gęsty krzew, powinniśmy dość mocno ciąć krzew. Przycinany może on być nawet do pięćdziesięciu centymetrów od ziemi. Jeśli jednak marzy nam się forma niewysokiego drzewa, hortensja Magical Candle cięcie powinna mieć na słabszych pędach. Szczególnie tych wyrastających z ziemi i dolnej części, gdzie przycina się gałęzie.

Warto, aby w każdym ogrodzie pojawiła się kilka hortensja bukietowa i trawa ozdobna miskant morning light, ponieważ są to rośliny, które przetrwają wiele lat i będą zdobić ogród przez długi czas. Dostępne na rynku odmiany, pozwalają tworzyć ciekawe kompozycje z bylinami i różnorodnymi roślinami iglastymi, a nawet liściastymi. Roślina ta nie ma szczególnych wymagań i świetnie sobie poradzi z mrozem i słońcem. Przycinanie powinno odbywać się wczesną wiosną, co znacznie przedłuży żywotność krzewu.

hortensja magical candle

Gdzie najlepiej sadzić hortensje Magical Candle?

Hortensja Magical Candle potrzebuje miejsca, które będzie osłonięte od wiatru. Jednocześnie miejsce to powinno być lekko zacienione oraz nasłonecznione. Bukietowa odmiana hortensja Magical Candle jest odporna na suszę bardziej niż inne gatunki. Niemniej jednak nie wyklucza to faktu, że gleba, na której się znajduje, musi być wilgotna lub umiarkowanie wilgotna. Jednocześnie woda nie może gromadzić się w pobliżu korzeni.

Ziemia z kolei powinna należeć do próchnicznych i żyznych, ale wiadome jest, że potrafi ona urosnąć nawet na przeciętnej jakości glebie ogrodowej. Odczyn jej powinien być kwaśny lub obojętny. Kiedy sadzić te hortensje? Najlepszy okres na wysadzanie tych krzewów to wczesna jesień lub wiosna. Podłoże powinno być odpowiednio przygotowane, a ziema odchwaszczona. To bardzo ważne, aby rośliny znajdujące się na wspólnej glebie, nie musiały ze sobą rywalizować o składniki odżywcze i słońce.

kwiatostan hortensji

Dość pomocna i praktyczna może okazać się agrowłóknina lub ściółkowanie. Dołek, który będzie wykopany, musi być dwa razy większy od bryły krzewu. Doniczka powinna być ukorzeniona. Dno i ścianki dołka trzeba lekko poruszyć, aby były pulchne. Profesjonaliści mogą zmierzyć pH. Kolejny krok to usunięcie zaschniętych liści oraz pędów, które się połamały. Sadzi się je na głębokości takiej samej, jaka była w doniczce. To bardzo ważny etap sadzenia i nie należy o tym zapominać.

hortensja ogrodowa

Jak przycinać hortensje Magical Candle?

Cięcie hortensji Magical Candle jest niezwykle prostą rzeczą i nikomu nie powinno sprawić większego kłopotu. Nawet początkujący ogrodnik powinien poradzić sobie z tym wyzwaniem. Hortensja Magical Candle opinie odnośnie przycinania ma dobre, ponieważ nawet jeśli się zdarzy, że przytniemy krzew nieprawidłowo, wcale nie będzie to oznaczać braku kwiatów w sezonie. Natomiast brak cięcia może spowodować, że roślina rozrośnie się aż nadto i kwiaty będą o wiele mniejsze niż powinny. Kiedy wykonuje się cięcia i jak przycinać hortensje Candle?

Przede wszystkim, aby dopełnić tego procederu, wybieramy sobie pogodny dzień. Po drugie szykujemy ostre, czyste narzędzia, które posłużą nam jako nieoceniona pomoc. Zdrewniałe pędy, które mają większą średnicę niż jeden centymetr, smaruje się maścią z fungicydem. Robi się to po to, aby ograniczyć ryzyko infekcji. Kwiaty tego rodzaju to przepiękna ozdoba ogrodu, który dzięki hortensjom zachwyci każdego. Czas spędzony w otoczeniu barwnych, bogato rozwiniętych kwiatów, może być czasem poświęconym na relaks i odpoczynek.

Organizując przyjęcie w ogrodzie, wprawimy w zachwyt każdego gościa pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o pędy. Niemniej jednak nie jest to trudne, o czym już wspomnieliśmy w powyższym artykule. Zachęcamy więc gorąco do przyozdobienia rabat w hortensje Magical Candle. Połączenie ich z iglastymi krzewami czy liściastymi krzaczkami, może okazać się strzałem w dziesiątkę i będzie ozdobą naszego ogrodu na długie lata.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze